Dodano: 2020-03-17, ZAWIESZENIE DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU „Nowe miejsca dla przedszkolaków w Gminie Wolsztyn”

Pragniemy poinformować, iż działania w ramach projektu pt.:

Nowe miejsca dla przedszkolaków w Gminie Wolsztyn”

zostają zawieszone z uwagi na aktualną sytuację zagrożenia epidemiologicznego.

Wobec ryzyka masowych zachorowań na odmiany wirusa SARS-CoV-2, Instytucja Zarządzająca – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zalecił szczególną ostrożność oraz racjonalność w podejmowanych działaniach projektowych. Gmina Wolsztyn jako Beneficjent projektu została zobowiązana do dostosowania się do zaleć wydawanych przed odpowiednie służby oraz podjęcie w związku z wydanymi zaleceniami działań zaradczych
do specyfiki projektu.

Mając na względzie wyjątkowy charakter zaistniałych okoliczności, kierując się przede wszystkim dobrem oraz bezpieczeństwem Uczestników projektu a także personelu projektowego, przy jednoczesnym względzie racjonalności wydawania środków publicznych – Gmina Wolsztyn, podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu działań projektowych.

Jednocześnie informujemy, iż w związku z koniecznością tymczasowego zawieszenia działań oraz przesunięciem terminów części wsparcia dla Uczestników projektu, Gmina Wolsztyn dołoży wszelkich starań, aby zrealizować założenia projektu w odpowiednim terminie.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego , Działanie 8.1.1 Edukacja przedszkolna, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.