Dodano: 2023-05-21, WYCIECZKA 0B DO DOMU KULTURY W KĘBŁOWIE

19 maja grupa przedszkolna 0b wybrała się na wycieczkę do Kębłowa,  gdzie w budynku Domu Kultury znajduje się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo.

Pani Grażyna oraz Pani Jola w bardzo cikawy sposób opowiadały o powstaniu Zespołu Pieśni i Tańca, a także o tym jak wygląda praca instruktora i jak wiele wysiłku należy włożyć, by sworzyć układ taneczny i wystąpić na festiwalu. Bardzo ciekawym punktem spotkania było niewątpliwie oglądanie oraz przymiarka strojów do tańca ludowego. Mogliśmy zobaczyć stroje do tańców narodowych tj. mazur, polonez, czy krakowiak, którego z wielką przyjemnością zaprezentowaliśmy, przyjmując przy okazji kilka wskazówek pani instruktor.

SP5 Wolsztyn