2024-04-10,  KOLOROWE DNI W PIĄTCE
SP5 Wolsztyn

Koniec marca i początek kwietnia przyniósł ze sobą nie tylko powiew wiosny, ale również feerię barw. Najpierw królowały u nas wszelkie kolory tęczy, które mogliśmy oglądać na naszych skarpetach. 21 marca z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa ubraliśmy dwie różne kolorowe skarpetki. Kilka dni później, 3 kwietnia, przyszliśmy do szkoły ubrani we wszelkie odcienie koloru niebieskiego ze względu na obchody Światowego Dnia Osób z Autyzmem. Jaki był cel tych przebieranek? Zrobiliśmy to na znak akceptacji dla ludzi z zespołem Downa oraz autyzmem, a także żeby zainteresować społeczeństwo „odmiennością”, oswoić ją i szerzyć postawę tolerancji. Każdy inny – wszyscy równi!

2024-04-04,  WARSZTATY WIELKANOCNE W BIURZE PROMOCJI I TURYSTYKI W WOLSZTYNIE. KREATYWNOŚĆ I TRADYCJA
SP5 Wolsztyn

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie, dnia 27 marca, wzięli udział w wyjątkowych i inspirujacych warsztatach wielkanocnych, które odbyły się pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych i zdobyć praktyczne umiejętności w tworzeniu baranków i kurek z masła. Efekty ich pracy zachwyciły wszystkich obecnych. Dodatkową niespodzianką był Zajączek, który obdarował dzieci małymi upominkami, dodając magii i radości temu wyjątkowemu wydarzeniu. Warsztaty w klasie 2a nie tylko pozwoliły uczniom na odkrywanie tradycji, ale także rozwijały ich kreatywność i umiejętności manualne, sprawiając, że każdy uczestnik mógł poczuć się częścią świątecznej tradycji.

2024-04-04,  SPOTKANIE Z CYKLU Z CIEKAWYMI LUDŹMI W KLASIE II A
SP5 Wolsztyn

Dzisiaj tj. 27 marca, na terenie szkolnego placu odbyło się fascynujące spotkanie z ciekawymi ludźmi. Wśród gości był tata naszej koleżanki Olgi, pan Piotr, który jest architektem. Podczas warsztatów mieliśmy okazję poznać tajniki geodezji i geologii. Obserwowaliśmy odwierty w ziemi( nawet na głębokość 3m), mogliśmy nawet sami spróbować tej trudnej czynności, która wymagała sporej siły, poznaliśmy maszyny jakich wcześniej nie widzieliśmy. Bardzo dziękujemy tacie Olgi za zorganizowanie nam bardzo ciekawch warsztatów. Kto wie, może ktoś z nas w przyszłości będzie architektem, geodetą, geologiem. Nauczyliśmy się , że bardzo ważna jest współpraca, bez niej nie mógłby powstać żaden obiekt.

2024-03-29,  WIELKANOCNIE W GRUPIE OA
SP5 Wolsztyn

Dzieci z Grupy 0 A wzięły udział w warsztatach wykonywania czekoladek. Każdy mógł udekorować ją kolorowymi posypkami lub piankami. Następnie dzieci pod okiem prowadzących przygotowały sole do kąpieli o zapachu pomarańczowo-czekoladowym. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało. Po chwili odpoczynku dzieci pod opieką swoich Pań wybrały się z koszyczkami na poszukiwanie niespodzianek, które zostawił zajączek. Wszystkim udało się znaleźć drobne słodkości. To był bardzo aktywny i udany dzień.

2024-03-23,  CO W CZASIE WOLNYM PORABIAJĄ UCZNIOWIE KLASY 3A?
SP5 Wolsztyn

W minionym czasie chętni uczniowie klasy IIIA zaprezentowali na lekcji swoje hobby. Kaja rozpoczęła warsztaty teoretyczne mnóstwem informacji na temat koni oraz Hobby Horse- koniu na patyku. Następnie dzieci miały możliwość przetestowania tego sportu na sali gimnastycznej- galopując na koniach i skacząc przez przeszkody. Borysa zainteresowaniem okazały się spacery po lasach, polach i nie tylko z wykorzystaniem wykrywacza metali. Cała klasa podczas zajęć sportowych udała się na szkolny plac zabaw w poszukiwaniu skarbów. Udało się znaleźć m.in.: zakrętki po puszkach, kawałki plastików, papierki foliowe po lodach. Kazik uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne z Judo. Opowiedział czym jest ten sport oraz zaprezentował klasie to, czego nauczył się przez ostatnie miesiace. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania i przekazywania innym swoich zainteresowań.

2024-03-23,  ELIMINACJE SZKOLNE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. STANISŁAWA PLATERA W WOLSZTYNIE
SP5 Wolsztyn

W dniu 20 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Wolsztynie odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego, który odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Platera w Wolsztynie. Wydarzenie zgromadziło uczniów z różnych klas. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom. Ostatecznie do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

I miejsce Agata Wajs Danuta Wawiłow pt. „Rupaki”,

II miejsce Julian Staszewski Wanda Chotomska pt. „Kurcze blade”,

III miejsce Hanna Krzycka Wanda Chotomska pt. „Dziurki w serze”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu oraz dziękujemy za piękne występy. Konkurs był okazją do wyrażenia swoich uczuć i pasji oraz do wspólnego przeżywania magii słowapolskiej  poezji.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 132