2024-02-12,  DZIEŃ PIZZY W GRUPIE 0 A
SP5 Wolsztyn

9 lutego w grupie 0 A obchodzono Dzień Pizzy. Dzieci przygotowały ją pod okiem swoich Pań, a na koniec zjadły na podwieczorek. Było pyysznie! Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało.

2024-02-09,  NELLY PARSLEY W GRUPACH 0 A I 0B
SP5 Wolsztyn

Dzieci z grupy 0 A i 0 B na zajęciach z języka angielskiego miały okazję posłuchać opowieści o Nelly Parsley czyli o Natce Pietruszki. Uczyły się tego dnia nazw zmysłów w języku angielskim. Miały okazję  dotknąć, powąchać, a nawet spróbować tytułową bohaterkę Natkę. :)

2024-02-09,  WALENTYNKOWO NA ZAJĘCIACH Z JĘZYKA POLSKIEGO
SP5 Wolsztyn

Dzieci uczęszczające na zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców, wzięły udział w zajęciach o tematyce walentynkowej. Układały napisy z rozsypanek sylabowych, ćwiczyły ortografię odszukując właściwie zapisane wyrazy na kolorowych sercach, projektowały własną walentynkę i układały życzenia. Uczniowie zapoznali się też z historią świętego Walentego.

2024-02-08,  BALIK KARNAWAŁOWY KLAS TRZECICH
SP5 Wolsztyn

Dnia 02.02.2024r. klasy 3a oraz 3b wybrały się do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach na bal karnawałowy. Na miejscu przygotowano dla nas wiele ciekawych atrakcji, w tym tańce, zabawy do muzyki oraz konkurencję bingo. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

2024-02-08,  JASEŁKA KLAS TRZECICH DLA BABĆ I DZIADKÓW
SP5 Wolsztyn

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej numer 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie. W tym roku klasy trzecie zaprezentowały JASEŁKA dla babć i dziadków w Wolsztyńskim Domu Kultury.

2024-02-05,  KLASY DRUGIE W DWD WE WRONIAWACH
SP5 Wolsztyn

29 i 30 stycznia gościliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach. Na miejscu czekały na nas ciekawe przygody. Poradziliśmy sobie bardzo dobrze min. z ubieraniem pościeli, czy dyżurami w stołówce. Poznaliśmy zabytkowy Pałac oraz wiele ciekawostek z nim związanych. Zainteresowały nas kryształowe drzwi, schody z marmuru i z drewna dębowego, ciekawe kominki, wystrój wnętrz, świetliki, ręcznie zdobione drzwi. Poznaliśmy otoczenie Pałacu, spacerowaliśmy po parku, lesie. Pogoda nam sprzyjała. Bawiliśmy się świetnie, były ciekawe  gry i zabawy. Na balu karnawałowym każdy prezentował swój ulubiony i ciekawy strój. Muzyka towarzyszyła tańcom i śpiewom. Po zabawie był seans filmowy. Wszystkim spodobał się film o przygodach pewnej rodziny i ich niani. Zmęczeni i zadowoleni  poszliśmy spać. Drugi dzień to czas kolejnych gier i zabaw, było min. Bingo, gra w Kolory, robiliśmy maski karnawałowe. Niestety szybko upłynął nam czas pobytu we Wroniawach.  Pełni ciekawych przeżyć wróciliśmy do szkoły. Pobyt w DWD okazał się świetną  przygodą.

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 134