Dodano: 2024-02-22, SZKOLNY CYKL DZIAŁAŃ NA RZECZ ZWIERZĄT

Na przełomie stycznia i lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, na szkolnym korytarzu pojawiła się wyjątkowa wystawa zdjęć, dostarczonych przez uczniów i pracowników szkoły. Ekspozycja pod tytułem "Poznaj mojego pupila" to portrety 56 zwierząt domowych. Często na zdjęciu wraz z pupilem pojawiał się również jego właściciel. Wszystkie prezentowane pupile wyglądały na zadowolone i szczęśliwe, co świadczyło o tym, że otoczone są troskliwą opieką. Galeria wywołała wiele entuzjazmu wśród dzieci i dorosłych. Wykazując dużą wrażliwość na los bezdomnych zwierząt z wolsztyńskiego przytuliska "Pieskowo", Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować akcję charytatywną o nazwie "Tłusty czwartek z Przytuliskiem". W ramach tej akcji uczniowie klas 2b, 3b i przedstawiciele 3a, własnoręcznie przygotowali kruche ciasteczka i muffinki, które następnie zostały sprzedane w czwartek 8 lutego 2024r. Dochód ze sprzedaży to imponująca kwota 596,50 zł., która została przeznaczona na wsparcie potrzeb zwierząt z przytuliska. Równolegle na terenie szkoły odbywała się także zbiórka karmy pod nazwą "Wesprzyj psiaka lub kociaka" koordynowana przez uczniów klasy 1b dla podopiecznych „Pieskowa”. Ta akcja również miała wielu zwolenników i przyniosła wymierne korzyści w postaci dużej liczby puszek, suchej karmy i akcesoriów dla zwierząt. Wyniki przeprowadzonych akcji pokazują ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej w pomoc zwierzętom oraz ich świadomość tego, jak ważna jest troska i opieka nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.