Dni Ziemi

TEMATYKI OBCHODÓW ŚWIĘTA ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W WOLSZTYNIE

1993 r.   „Wszyscy  jesteśmy częścią przyrody” - Choć jesteśmy mali przyrodę kochamy i co roku dla niej festyn  urządzamy. Chcemy aby ziemia wielkim drzewem była i w swoich konarach nas małych chroniła

1994 r.   „Pragniemy żyć wśród kwiatów’

1995 r.   „Pragniemy żyć wśród zwierząt” - Tego roku w szkole wesoło było bo wiele zwierząt się zgromadziło. Psy, koty, żółwie cicho szeptały jakie marzenia od lat już miały. Piosenka „Mamo proszę weźmy pieska”

1996 r.  „Pragniemy żyć wśród ptaków” - Tego dnia ptaki wesoło ćwierkały a dzieci już od rana głośno śpiewały, potem do parku wszyscy się udali i z ornitologiem ptaki podglądali. Piosenka „Zostaw w spokoju ptasie pisklęta”

1997 r.   „Planeta Ziemia” - Piosenka „Zostawcie nam czysty kawałek świata”

1998 r.   „Woda źródłem życia” - O czystość wody dbać bardzo trzeba bo woda czasami jest droższa od chleba. My wszyscy o tym doskonale wiemy więc o naszych wodach dużo wiedzieć chcemy.

1999 r.   „Żyjemy z przyrodą” - Choć jesteśmy mali przyrodę kochamy no i naszą szkołę ciągle upiększamy. Każdy z nas choć mały chwat jest z przyrodą za pan brat

2000 r.  „Pragniemy  żyć w czystej Ziemi”

2001 r.   „ Czysta ziemia wolsztyńska”

2002 r.   „ Odpady segregujemy i wtórnie wykorzystujemy”

2003 r.   „Wszyscy jesteśmy częścią  przyrody”

2004 r.   „ Śmieci mniej Ziemi lżej”

2005 r.   „ Drzewo mój przyjaciel”

2006 r.   „ Wolsztyńska okolica swą pięknością zachwyca”

2007 r.   „ Każdy mały chwat jest z przyrodą za Pan Brat”

2008 r.   „ Kto ekologiem być chce, zwyczaje zmienia swe”

2009 r.   „ Abecadło Śmieciadło dobrze znamy, bo o naszą planetę dbamy”

2010 r.  „ Szlak Żurawi znamy i innych do wędrówek po nim zapraszamy”

2011 r. -  PIKNIK EKOLOGICZNY  z okazji obchodów 10 - lecia MIĘDZYSZKOLNYCH WARSZTATÓW EKOLOGICZNO - ARTYSTYCZNYCH.

2012 r. -  " Sport uprawiamy, o czystość planety dbamy,bo swoej zdrowie na uwadze mamy".

2013 r. - " Czysta woda uroku ziemi doda ". Wodę oszczędzamy i o jej czystość dbamy, bo jej role dla życia na ziemi znamy i doceniamy.

2014r. - "Tajemnice przyrody poznać chcemy więc przez mikroskop obserwować będziemy"

2015r. - "Po Wolsztynie wędrujemy i zagadki w terenie rozwiązujemy"

2016r. -  "Drzewa są wśród nas - jesteśmy wśród drzew"

2017r. -  NA RATUNEK PSZCZOŁOM "Takie małe z nich owoady, człek by bez nich nie dał rady"