Koło Sportowe

Koło Sportowe działa w naszej placówce już od 1999 roku. Program zajęć ogólnorozwojowych wychodzi naprzeciw potrzebom naszej szkoły, a przede wszystkim uczniom w niej się uczących. Na zajęcia mogą uczęszczać wszyscy uczniowie bez względu na predyspozycje. Celem naczelnym jest nabywanie umiejętności, wiadomości poprzez zabawę i ruch. Potrzeba ruchu jest czymś naturalnym w okresie wszesnoszkolnym, zajęcia te mają na celu ją zaspokoić. Dzieci przeciążone nauka szkolną, spędzające każdy wolny czas przed komputerem, telewizorem nie są świadome zagrożeń jakie płyną z takiej postawy na przyszłość. Zajęcia te mają stanowić alternatywę dla nudy oraz biernego wypoczynku. Podczas zajęć sportowych przygotowujemy się do corocznych Międzyszkolnych Rozgrywek Sportowych, zapoznajemy się z grami i zabawami ruchowymi, minigrami sportowymi, uczymy się również jeździć na łyżworolkach.