Działania towarzyszące

DZIEŃ GLOŚNEGO CZYTANIA

13 listopada 2019r. uczniowie klas Ia oraz Ic wzieli udział w akcji ze świeżakami DZIEŃ GLOŚNEGO CZYTANIA. Po intensywnych przygotowaniach dekoracji powstałych z materiałów recyklingowych mogliśmy wsłuchać się we fragmenty "Asiuni", czytanej przez kolegów i koleżanki z klasy IIa. Biedronkowe Słodziaki okazały sie dla nas niezwykłą inspiracją, gdyż w przyszłości planujemy kontynuować akcję starsi koledzy czytają młodszym.

ŚNIADANIE DAJE MOC 2019

W tym roku akcja ŚNIADANIE DAJE MOC przebiegała pod haslem "Śniadanie na szóstkę". Uczniowie naszej szkoły wykonywali musli, koktajle, soki czy też babeczki marchewkowe. Uzupełnieniem pysznej zabawy było omówienie poramidy żywienia, która oraz zasad zdrowego odżywiania.

SPOTKANIE AUTORSKIE

Dnia 18 marca2019r. w poniedziałkowy poranek Szkoła Promująca Zdrowie wraz z Rada Rodziców przygotowała dla uczniow nadzwyczajną niespodziankę . Otóż w murach naszej szkoły zagościł pan Łukasz Wierzbicki - podróżnik i pisarz. Podczas tego spotkania mieliśmy okazję wybrać się wraz z Kazimierzem Nowakiem w podróż rowerem po Afryce oraz zmierzyć się z wszelkimi trudnościami tej podróży. Poznaliśmy także niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy stacjonujących na Bliskim Wschodzie podczas II wojny światowej. Przekonaliśmy się , iż wcale nie jest łatwo pokonać kajakiem Ocean Aylantycki, tak jak dokonał tego pan Aleksander Doba.
Łukasz Wierzbicki okazał się przyjacielem dzieci. Wszystkie te prawdziwe wydarzenia przedstawił w swoich książkach właśnie dla najmłodszych miłośników. Udowodnił nam również, że warto walczyć o swoje marzenia, gdyż one często się spełniają.
Ten niesamowity i pełen wrażeń dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

JESIENNY WIECZÓR WRÓŻB

ŚNIADANIE DAJE MOC 2018

W tym roku ogólnopolska akcja ŚNIADANIE DAJE MOC w naszej szkole przebiegała wyjątkowo pysznie. Uczniowie wraz z wychowawcami klas wyrabiali ciasto na chleb i bułeczki, po czym z gotowych już wypieków przygotowywali zdrowe i pożywne śniadanie. Całej akcji towarzyszyły zajęcia z etapów powstawania chleba oraz rodzajów zbóż.

W przeddzień akcji ŚNIADANIE DAJE MOC uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt gościć panią Wiletke, dietetyka z wieloletnim doświadczeniem. Celem przeprowadzonych zajęć było przekazanie uczniom najważniejszych informacji na temat zdrowego żywienia oraz znaczeniu śniadania. Dowiedzieliśmy się także ile cukru jest w różnych napojach a podczas eksperymentu zobaczyliśmy jaki jest skład nutelli. Bardzo dziękujemy pani Wiolecie za pouczający wykład.

JESIENNE ZBIORY

W pierwszym tygodniu października 2018r.   SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE zaprosiła wszystkie klasy do udziału w akcji "Jesienne zbiory". Każdy z nas miał okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kasztanach m.in. ich wielkim znaczeniu w lecznictwie i kosmetyce, a przede wszystkim w dożywianiu zwierząt podczas zimy. Któż by pomyślał, że kasztany i żołędzie mogą nam posłużyć do gry w kółko i krzyżyk, jako pionki czy ułatwić nam obliczenia matematyczne.

11 kwietnia 2018r. w ramach realizacji programu " Zdrowy uśmiech, zdrowe zęby" uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć szczególną osobę - panią stomatolog Martyne Henschke. Pani doktor z niezwykłą cierpliwością omówiła tematykę zdrowego odżywiania, przyczyny chorób zębów i dziąseł oraz prawidłowy sposób szczotkowanie zębów. Przygotowana prezentacja była bardzo ciekawa i pouczająca nie tylko dla najmłodszych pacjentów ale także dla ich wychowawców ? Na koniec uczniowie mogli podzielić się uwagami i spostrzeżeniami a także zadać nurtujące ich pytania.

27 marca 2018r. w ramach SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE odbył się w naszej szkole KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 27 uczniów. Trzech reprezentantów z każdej klasy zmierzyło się z testem z wiedzy ogólnej z programu PAINT oraz WORD. Osoby które przeszły
do kolejnego etapu i zdobyły największą ilość punktów to:
Klasy 3- Stanisław Jacewicz oraz Paweł Piątkowski
Klasy 2- Dagmara Dziwis, Fręśko Daria oraz Ignacy Jęczmionka
Klasy 1 - Błoszyk Filip oraz Maciuch Borys.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.