Dodano: 2024-04-10, KOLOROWE DNI W PIĄTCE

Koniec marca i początek kwietnia przyniósł ze sobą nie tylko powiew wiosny, ale również feerię barw. Najpierw królowały u nas wszelkie kolory tęczy, które mogliśmy oglądać na naszych skarpetach. 21 marca z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa ubraliśmy dwie różne kolorowe skarpetki. Kilka dni później, 3 kwietnia, przyszliśmy do szkoły ubrani we wszelkie odcienie koloru niebieskiego,ze względu na obchody Światowego Dnia Osób z Autyzmem. Jaki był cel tych przebieranek? Zrobiliśmy to na znak akceptacji dla ludzi z zespołem Downa oraz autyzmem, a także żeby zainteresować społeczeństwo „odmiennością”, oswoić ją i szerzyć postawę tolerancji. Każdy inny – wszyscy równi!