Dodano: 2024-05-08, SPOTKANIE AUTORSKIE W NASZEJ SZKOLE

W środę – 8 maja w naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie autorskie. Tym razem gościliśmy Panią Katarzynę Keller, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pani Kasia to pochodząca z Pomorza pisarka,  której powieści to pełne humoru oraz empatii historie o dzieciach i młodzieży oraz ich problemach. Podczas spotkania  dzieci dowiedziały się jaką drogę musi przebyć książka, aby mogła zostać opublikowana i wydana. Pani Kasia bardzo ciekawie opowiadała o tym, na czym polega praca pisarza oraz jakie inne osoby z nim współpracują. Uczniowie szybko znaleźli wspólną nić porozumienia z naszym gościem. Najważniejszym elementem wspólnym okazało się: zamiłowanie do czytania książek oraz wyobraźnia, której ani dzieciom ani pisarzom z pewnością nie brakuje. Ciekawym pytaniom do Pani Keller nie było końca. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość zakupienia książek napisanych przez autorkę oraz otrzymania w nich imiennych dedykacji.

Następne spotkania z innymi pisarzami zaplanowaliśmy już w kolejnym roku szkolnym.