2024-02-22,  SZKOLNY CYKL DZIAŁAŃ NA RZECZ ZWIERZĄT
SP5 Wolsztyn

Na przełomie stycznia i lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, na szkolnym korytarzu pojawiła się wyjątkowa wystawa zdjęć, dostarczonych przez uczniów i pracowników szkoły. Ekspozycja pod tytułem "Poznaj mojego pupila" to portrety 56 zwierząt domowych.

2024-02-22,  ZAJĘCIA W CZASIE FERII
SP5 Wolsztyn

W drugim tygodniu ferii zimowych nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych. Świetnie się bawili podczas rozgrywek sportowych, zajęć dotyczących zdrowego odżywiania oraz wyjść na basen.

2024-02-14,  KONKURS HISTORYCZNY
SP5 Wolsztyn

Mając poczucie dumy narodowej oraz obowiązek pielęgnowania polskich tradycji i  honorowania bohaterów również w tym roku - 24 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs historyczny dla klas trzecich "Kocham Cię, Polsko". Tematyka konkursu obejmowała najważniejsze wydarzenia z historii Polski, początków tworzenia państwa polskiego, niektórych władców oraz  odzyskania niepodległości. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte na platformie Eduelo.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce  -  Michał Lorenc kl.3b

II miejsce  - Agata Wajs kl.3b

III miejsce – Olaf Błoszyk kl.3a

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, gdyż wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

2024-02-14,  FERIE W SZKOLE
SP5 Wolsztyn

Pierwszy dzień ferii upłynął dzieciom i to dosłownie pod znakiem zabaw w wodzie i gier planszowych. Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza mogliśmy przez dwie godziny korzystać bezpłatnie z naszego basenu. Po powrocie do szkoły czekało na nas drugie śniadanie, rozgrywki szachowe dla chętnych oraz LEGO technic. To był naprawdę udany dzień.

2024-02-14,  KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO W 1B
SP5 Wolsztyn

Uśmiechy, tańce, zabawy- tego jak na prawdziwy dziecięcy bal przystało, nie zabrakło. Tuż przed feriami odbył się balik karnawałowy dla uczniów klasy pierwszej. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, piratów, Spiderman`ów, czarodziejek. Zabawa umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

2024-02-14,  DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
SP5 Wolsztyn

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i radości. Tradycją już stało się, że każdego roku uczniowie klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych właśnie z tej okazji przygotowują przedstawienia, którymi mogą wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Również w tym roku w naszej szkole nie zabrakło wzruszeń. W pięknie udekorowanych salach uczniowie zaprezentowali  wiersze i piosenki, a oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dopełnieniem tego fantastycznego spotania było obdarowanie swoich ukochanych gości, przygotowanymi własnoręcznie upominkami.

1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 133